Jolana

Dobrý den, pokud se u inzerátu na prodej bytu objeví toto: Byt 1+1 v DRVL (lze převést do OSVL).

Znamená to, že k ceně bytu si ještě musím přičíst poplatek za převod do osobního vlastnictví? Jak je asi vysoký?

Děkuji

Nejlepší odpověď
www

Inzerce oznamuje, že byt je drvl., s možností převodu do osvl – což by pak měla být vaše volba. Ale pozor, je možné, že byt MUSÍ být, třeba později, převeden! (za Vaše peníze, cca 1/2 tržní ceny u státních bytů)

Další odpovědi
leas

Tento byt je tedy v druzstevnim vlastnictvi,tam je potreba vyplatit druzstvo nez bude moci byt preveden do vlastnictvi osobniho(druzstvo tez musi souhlasit!). Ovsem ten zbyvajici poplatek je ruzne vysoky podle toho kolik jeste tomu druzstevnikovi zbyva doplatit. Muze to byt tedy byt a obvykle byva nekolik tisic ,ale take nekolik desitek tisic korun. Toto vam samozrejme musi sdelit soucasny vlastnik a na vas pak bude to za nej doplatit, pokud budete souhlasit.

tazatelka

Pokud si pořídíte byt v DrVL, počítejte s tím, že budete muset zaplatit při vstupu do něj členský poplatek. Teprve pak budete členem družstva a budete moci uplatnit nárok na převod od OV. Pak záleží na tom, jestli předchozí obyvatelé bytu už měli anuitu splacenou, nebo ji budete muset splácet Vy.
Tyhle věci je potřebí vědět ještě předtím, než výměnu vůbec začnete realizovat!