djara

Platí se ekologická daň při přepisu vozu získaném v dědictví?

Původní neotázka

Dobrý den,platí se prosím ekologická daň při přepisu vozu získaném v dědictví.dekuji

Nejlepší odpověď
gecco

Ne…
😉
_____________­______________
Zákon 185/2001 Sb. ( https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2001-185 ), §37, odst. 2, cituji: „Od poplatku jsou osvobozeni žadatelé těžce tělesně postižení, kteří jsou držiteli průkazu ZTP nebo ZTP-P, dále žadatelé, u nichž k přeregistraci podle odstavce 1 dochází v důsledku nabytí a vypořádání dědictví nebo v důsledku zániku společného jmění manželů.“
___
Ekodaň bude platit – případně, ten, komu auto prodáš…
😉

Další odpovědi
Arne1

"Ekologická daň se neplatí při převodu vozidla v rámci dědictví nebo při jiném majetkovém vypořádání, například při rozvodu manželů,“