Multina

.Nevíte prosím někdo, o který druh jahody jde?

Dobrý den.Nevíte prosím někdo co je to za rostlinu?Jde o jahodu?Děkuji.

Upozornění
Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
marci1

Jedná se o JAHODKU INDICKOU. Jahodka indická (Duchesnea indica) je ozdobná, půdopokryvná rostlina která se svými listy, plody i způsobem růstu podobá jahodníku obecnému (lesní jahodě), její plody jsou však zcela bez typické vůně i chuti. Botanicky je řazena do nově vytvořeného rodu jahodka, dříve bývala považována za součást rodu jahodník nebo mochna.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Jahodka_in­dick%C3%A1
Není přímo jedovatá, ale její konzumace se nedoporučuje. ☹
https://www.i­rozhlas.cz/ve­da-technologie_pri­roda/v-parcich-rostou-jahodky-vypadaji-jedle-mohou-ale-zpusobit-zaludecni-potize_201606291­412_kwinklero­va

Další odpovědi
autacek

Ano, vypadá to na jahodu lesní 🙂

zjentek

Marci má pravdu, toto jsem zjišťoval, když se mně jahodka chytla mezi jahodama… nevím, kde se tam vzala, ale dnes mám v jahodách jahodky plno!