hak98

Dobrý den, nevite odpověd na otázku ,,jak vznika půda" ? at hledám jak hledám tak přesnou odpověď nemužu najit :) dikz

Doplňuji:
Drap: Ale Vy jste mi napsal co to půda je, ale ja potřebuji vědět jak vznika

Nejlepší odpověď
Drap

Půda je zvětralá hornina, bývá obohacena humusem. Humus jsou zetlelé zbytky rostlinných a živočišných těl.
Doplňuji:
Hornina větrá díky povětrnostním vlivům a střídání teplot.

Další odpovědi
mosoj

Ne, bývá. Musí být !

Naty777

Vzniká zvětráváním hornin za působení vnějších činitelů (počasí) :)

anonym

Půda vznikla erozí hornin. Podívej se na internet, co je to eroze. Zbytek už ti napsal drap.

iceT

Á,další takový co neumí používat Google?Další domácí úkol?

hak98

Drap: Ale Vy jste mi napsal co to půda je, ale ja potřebuji vědět jak vznika