Michal Holý

Dobrý den nemůžete mi poradit

Chtěl bych jestli by mi tu někdo neporadil
mam vztah který trvá 5let mám dvě úžasné děti holce je 2,5 roku a klukovi 4 roky a s přítelkyní to máme komplikovanější než jsme spolu začínaly všechno bylo fajn ale pak se to hroutilo že to šlo z kopce dělal jsem chybi kterých do dnes lituji chodil jsem do dvou práci abych se dokázal postarat o přítelkyni aby nemusela do práce a aby děti měli vše… Pak to zas bylo super a pak jsme si zrušili fb a všechno měli jsme jen WhatsApp pak když to táhlo na 4rok tak jsme šli od sebe a byli jsme bez sebe cca půl roku a ta holka už není jako dřív nevím co mám dělat myslí si že na ni hraju pohádku ale nikdy jsem ji nepodvedl a byl vždy věrný teď když si píšeme tak též to není jako dřív schovává své city je taková odtažitá já jsem že začátku dal přednost práci než před vztahem tu dívku jsem požádal o ruku protože ji miluji a mám ji hodně moc rád znamená pro mě vším… Akorát mám špatnou vlastnost že mé dobré chování trvá max 1mesic a pak jsem protivný a vylivam si nervy a tak bych vás chtěl poprosit o radu jak ji mám přesvědčit že to nebude jako už tahle špatné ale že chci s tím něco udělat nechci o ní přijít… Ale když jsem ji řekl že vztah je založení na důvěře respektování a komunikace čím bych ji měl dokázat že to není pouhá pohádka když mi nevěří a myslí si že zas se budu chovat špatně :(

Nejlepší odpověď
df

Zeptej se jí, jestli někoho měla. Je to nebezpečné tyjle rozchody. Každopádně se nerozchazejte, protože máte děti. Jak k tomu přijdou? Trestal bych takové rodiče, které se rozejdou a kašlou na děti, vůbec na ně neberou ohled a nezajímá je, že budou prožívat hrozné období svého života.

Další odpovědi
elkon

Tady moc pomoci nečekej, nikdo tě tu nezná a to co píšeš je jen tvůj pohled na věc. Nelze odpovědně radit v tak složité záležitosti. Třeba pomůže psycholog, ale musíte se snažit oba a domluvit si konzultace. Pokud by ona neměla zájem, nic s tím stejně neuděláš. Ale z toho co píšeš bych se jí ani nedivil. Člověk, který nedokáže ovládat své chování, to nemá nikdy lehké.

_Bůh_

Zřejmě nemá důvod ti to věřit, když sám píšeš, že to trvá max. měsíc. Já bych ti to taky nevěřil, nedivím se jí.
Znám tyhle lidi, co jen slibují. Od těch jít co nejdál.

paul1

Zkusit manželskou poradnu. Většinou lidé, co si nerozumí, nebo se rozvádějí, zjistí, že třeba na 80% si rozumí a ten zbytek je rozděluje. Takže jde o to, ten zbytek za pomoci odborníků dát do richtiku. Držím palce.

Disraeli

Prober to s ní. To, co píšeš zde, řekni zcela upřímně a od srdce i jí.
Poradce se třeba snaží jít trochu do hloubky a odhalit problém/y, ale to hlavní je, aby je přiměl se spolu bavit tak, jak mají. Prostě říct své pocity, názory… vyjádřit emoce, otevřít se, probrat to a k něčemu dojít.

cappuccino

Nepises, kolik je ti let. Mne pripada, ze jste oba nevyzrale osobnosti, ktere nejsou schopne resit problemy. S prichodem deti se vas vztah pochopitelne zmenil, kazdy mate ted jiny zivot a jine priority. Snaz se vztah udrzet, uz kvuli detem. Az se zena vrati do prace, nabere vas zivot zase jiny smer.
A hlavne se zacni ovladat a zapracuj na vztahu jak k ni, tak k detem. Nezahazuj rodinne stesti, tezko se slepuje a tezko se hleda nove!!

Disraeli

„probrat to a k něčemu dojít.“ Tím „něčemu“ mám na mysli dospět k nějakému bodu, otevřenosti, dohodě/kompromisu, porozumění, souladu…

Michal Holý

Elkon? Ne že bych byl hnusný hned ze sem se pak choval tak jak se chovám to udělalo to že ji nevěřím že s nikým nic neměla když ten dotyčný mi napsal úplně všechno až fotky mi posílal tak od té doby sem jiný a chovám se hnusně protoze sem ji odpustil nevěru ale sám se v tom trápím takhle to je ne že bych bezdůvodně byl hnusný 🤦

Michal Holý

To jsem se též ptal a pořád si stojí za svým… Že s nikým nic neměla..... Právě proto koukám hodně na děti o které přijít nechci… Jak poznám jestli tam je ještě někdo jiný než jen já… Nevím si rady popravdě jsem ji dával všechno do té doby než jsem začal chodit do dvou práci a děti sem vídal jen když jsem ráno vstal do práce a deti spali a chodil domu večer a zas spali :)

Michal Holý

Ne že bych něco jí udělal ale jsem výbušný… Mám své chyby a přiznal jsem i svou chybu a lituji toho… Ale ona má též chyby když jsme spolu nebyli půl roku tak byla s někým jiným a ten dotyčný mi psal že ona se s ním vyspala… Proto jsem já takový nesvůj :( a s každým si píše každému dáva telefonní číslo… Mi než jsme se k sobě vrátili tak hned její první bylo měl si s někým něco… Ale já měl jen čas chodiť do práce a tak sem se trápil na nic jiného jsem nemyslel než na ni… A když jsem se zeptal já na ni jestli s někým něco měla tak řekla že se o tom bavit nechce ale přitom sem znal pravdu dřív než sem se jí zeptal… A je toho na mě moc jsem žárlivý tip ale ten kdo nežárlí nikdy nemiloval…