Monie

Dobrý den. Nemáte návrh na nějaké ojedinělé psychické poruchy jako je například schizofrenie a autismus?

Je jedno které, mám to jako referát do Občanské výchovy a téma je dobrovolné.

Odpovědi
pusinka50

dnes už poměrně rozšířená panická úzkostná porucha vznikající ze stresu, ikdyž zatím si jí málo lidí, kteří jí prožívají, to uvědomí a považují jí za infakt, neboť se také ztěžuje dýchání a bolí na hrudi, pot po celém těle, celková slabost. Nebo postraumatická porucha, která se projeví po velkém stresovém zážitku, např. nečekaná smrt někoho blízkého, sebevražda apod. Nebo obsedantně kompulzivní porucha, kdy pacient prožívá stavy ohromné úzkosti, dokud něco nevykoná, je to nadměrný strach ze špíny a nepořádku, kdy si stále myje svůj hrneček nebo češe třásně na koberci nebo se vrací vše zkontrolovat, zda je vypnutý vařič, zamknutý byt apod. nebo agorafobie, strach z otevřených prostor většinou spojená s klaustrofobií, tj. strachem z uzavřených prostor, výtahy, malé místnosti apod.

anonym

Zkuste se inspirovat zde: http://www.psycho­logia.sk/forum/the­mes.php?forum=18&kod=

http://www.psycho­logia.sk/forum/