jááá

Dobrý den,nedoplacená půjčka

Dobrý den,chci se zeptat,jak se mám zachovat ,když si asi v roce 2006 vzali moji rodiče půjčku kterou nedoplatili a táta zemřel.Matka na upomínky nereagovala a nyní mi přišel dopis od soudu,kde je dluh 14 000 korun.V roce 2006 mi bylo 16 let. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
ratava

Ono je asi v tomto případě jedno, kolik let vám bylo, když si rodiče půjčku brali. Důležitější je, že jste (nejspíš) neodmítla dědictví po tatínkovi a tak jste se vším všudy zdědila i případné dluhy, které chtě nechtě budete muset zaplatit… Pochybuji, že je v tomto případě nějaká právní klička, jak z toho vyklouznout… Jediné, co můžete zkusit, je se domluvit s věřitelem na splátkovém kalendáři…

Další odpovědi
marci1

Záleží na tom, jestli jste přijal/a/ dědictví a v jaké výši. Pokud ano, tak jste povinen /a/ zaplatit dluh za rodiče, ale jen do výše nabytého dědictví ( podle v současnosti platného obč. zákoníku ).