Dobrý den. Naše občanské sdružení je dlouhodobě neaktivní a Valná hromada odhlasovala jeho zrušení. Jak nyní postupovat?

Jedná se o neziskové sdružení.

Odpovědi
atriplex

Občanské sdružení zaniká buď dobrovolným rozpuštěním nebo
sloučeníms jiným sdružením, nebo pravomocnýmroz­hodnutímminis­terstva
o jeho rozpuštění. Pokud stanovy sdružení neurčují způsob
dobrovolného rozpuštění nebo sloučení s jiným sdružením, rozhoduje
o něm jeho nejvyšší orgán. Tento orgán oznámí zánik sdružení do
15 dnů příslušnému ministerstvu. Při zániku sdružení se provede majetkové
vypořádání. Je vnitřní věcí každého sdružení, jakým způsobem
se rozhodne naložit s majetkem při svém zániku. Není-li ve stanovách
určen způsob rozdělení, majetek sdružení by mohl být použit například
veřejně prospěšným způsobem.

Doporučuji přímo kontaktovat ministerstvo vnitra, tam vám určitě správně poradí:

Ministerstvo vnitra ČR
odbor všeobecné správy
oddělení volební a sdružování
úsek sdružování
Náměstí Hrdinů č. 3, 140 21 Praha 4,
telefon: 974 817 380
e-mail: sdruinfo@mvcr.cz