rady74

Nevíte, zda můžu vybrat eura z bankomatu v ČR, když mám euro účet?

Původní neotázka
Dobrý den,mužů vybrat z bankomatu v CR eura,když mám euro účet.?Dekuju

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud vím, ne – v bankomatech je pouze lokální měna, tedy Kč.
Na měně, v níž je účet veden, přitom nezáleží – banka vybíranou sumu přepočítá podle aktuálního kurzu.

Další odpovědi
Arne1

Pokud najdeš bankomat který umí i jiné měny než koruny, tak ano. Ale v Česku jsem si takového nevšimnul – to samozřejmě neznamená že u nás žádný neexistuje. A jak píše gecco – na měně účtu nezáleží.

Dochy

Myslím, že na letišti jsou nějaké mezinárodní… 😉

http://www.prg­.aero/cs/sluz­by-cestujicim/dalsi-sluzby-na-letisti/financni-a-ostatni-sluzby/