Vašek11

Dobrý den.Můžu podat trestní oznámení na podvodníka kterému jsem poslal 1000 kč a věc mě nedodal.Bude ho policie kontakt

Dobrý den.Můžu podat trestní oznámení na podvodníka kteremu jsem poslal 1000 kč a věc mě nedodal.Bude ho policie kontaktovat?Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, je to možné. Vezmi si všechny potřebné doklady, aby jsi to mohl prokázat. Jaký bude další způsob policie lze těžko odhadovat. Pokud však podáš trestní oznámení, musí se tím zabývat.

Další odpovědi
gecco

Kvůli tisícikoruně???
Ne – nejde o trestný čin, ale přestupek…
Ledaže by sis zjistil, zda nepodvedl více lidí a není na dotyčného podána hromadná občanskoprávní žaloba, pak by ses k ní mohl připojit…

Pepa25

Nemáte peníze na doporučený dopis, že potřebujete protistranu kontaktovat přes policii? Policie podání na „podvod za 1000 korun“ odloží …