Mazacz

Můžu odeslat na poště poštovní poukázku, když mně ještě nebylo 18? Je mně 16.

Dobrý den, mužů odeslat na poště poštovní poukázku, když mě ještě nebylo 18? Je mě 16. Děkuji za odpověď.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky

Nejlepší odpověď
annas

Věk pro podání poukázky není omezený, stejně jako pro vyzvednutí zásilky. Rozhodující je „rozum“, tedy zodpovědnost, především pokud jde o vyšší částku., pokud ji rodiče nezletilému svěří.

Občanský průkaz se při podání poštovní poukázky nevyžaduje. Chodím často na poštu, ale mladé jedince vidím na poště minimálně. Zřejmě rodiče raději vyřizují sami.

Pepa25

„Adresáti mladší 15 let mají právo přebírat zásilky určené do vlastních rukou“

Když mohou vyzvednout zásilku a zaplatit ji, tedy přepokládám, že mohou poslat i poukázku.

https://www.ochran­ce.cz/aktualne/tis­kove-zpravy-2015/adresati-mladsi-1

Další odpovědi
Pepa25

Pošta umožňuje, aby jako adresát přebrala samostatně zásilku nebo poukázku osoba starší 15 let. Pro podání to není v obchodních podmínkách výslovně uvedeno, ale dovodil bych, že určitě stačí věk nad 15 let.