chabrik

Dobrý den, může mi zaměstnavatel neproplatit dovolenou, když mám měsíční fixní mzdu? jak mi bylo řečeno?

Dobrý den, jsem zaměstnaná v nové práci. Čerpala jsem dovolenou, kterou na výplatnici vidím, ale nebyla mi proplacena prý z důvodu toho, že mám mzdu jako měsíční pevnou částku. přitom, když jsem byla na paragrafu, tak mi mzdu snížili až o 3,5tis. Je toto možné? neproplatit dovolenou? předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

…„ale nebyla mi proplacena prý z důvodu toho, že mám mzdu jako měsíční pevnou částku“… – tomu nerozumím…
Jsi v ´klasickém´ zaměstnaneckém poměru a nebo ne?

Další odpovědi
mosoj

Je to sice špatně, ale ujišťuji tě že se zaměstnavatelem nikdo nehne.
Pokud dostáváš odměny , nebo děláš přesčasy, průměr, za dovolenou by se ti zvýšil a dostala by jsi víc. Vím ale že řada podnikatelů to dělá právě tak jak popisuješ, aby nemusela platit vyšší náhrady a žádná kontrola s nimi nehla.
U paragrafu to udělá protože se ti mzda sníží.
To je kapitalismus. On ti to mowla vysvětlí, jak jsi na tom dobře ( pokud to nesmaže).
Jestli dostáváš odměny či prémie a půjdeš do sporu , příště žádné odměny nedostaneš a nikdo za tebe ani nehrábne a ve výsledku na tom budeš hůře.

ivzez

Je to naopak:
V době trvání pracovního poměru Vám zaměstnavatel
nemůže dovolenou proplatit, dovolenou je nutné čerpat.

Proplacení nevyčerpané dovolené je možné
jenom při skončení pracovního poměru.

Odhaduji, že míníte náhradu mzdy za dovolenou.
Nevím, jak je to u Vás s případnými příplatky
(jež by se do náhrady samozřejmě promítly)…

V případě „paragrafu“ nejde o náhradu mzdy od
zaměstnavatele, ale o dávku nemocenského
pojištění, kterou nelze pobírat souběžně se mzdou.

cukrar

Chabrik, v minulém zaměstnání jsem měl rovněž fixní plat. Stále stejný, když jsme odpracoval 120 nebo 200hodin, když jsme byl v práci Po-So, nebo Po-St. Když jsem byl doma nebo v práci. Měl jsme stále stejnou mzdu.
Když máte dovolenou, tak by Vám měl snížit plat a vyplatit náhradu za dovolenou. Tak si to představujete?