Marci 40

Poradíte, kdo má nárok na daňovou úlevu, když jedno dítě je v mé péči, druhé ve střídavé? Slevu má momentálně otec.

Jedná se o 2 nezl.deti. Jedno je mě svěřeno do péče!!druhé ve střídavé péči!Slevu momentálně uplatňuje otec.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, může mě prosím vás někdo poradit jak postupovat nebo kdo má nárok na daňovou slevu na děti po rozvodu? Jedná

Nejlepší odpověď
Funna

cituji: "V případě dítěte svěřeného soudem do střídavé péče obou rodičů, u nichž neexistuje jedna společně hospodařící domácnost, může být na takové dítě uplatňováno daňové zvýhodnění po část roku jedním z rodičů a po druhou část roku druhým z rodičů. Výše uplatňované částky daňového zvýhodnění na toto dítě přitom nemusí být u obou rodičů stejná.

Rodiče se mohou dohodnout i na tom, že dítě bude po celé zdaňovací období příslušníkem pouze jedné společně hospodařící domácnosti, bez ohledu na rozhodnutí soudu o střídavé péči, a pak může zvýhodnění uplatnit pouze jeden z rodičů. V případě, že k dohodě nedojde, musí o příslušnosti k jednotlivým společně hospodařícím domácnostem rozhodnout soud. Dvojí uplatňování daňové úlevy není možné."
snad se zdroj neplete: https://www.prav­niprostor.cz/clan­ky/financni-pravo/danove-zvyhodneni-na-deti-pri-stridave-peci-rodicu

Další odpovědi
ivzez

Podle mne je to u dítěte ve střídavé péči na dohodě mezi Vámi.

Jak píše Funna, může slevu po část roku uplatňovat jeden z rodičů,
po zbylou část roku druhý rodič.
Případně jeden rok jeden z rodičů, následující rok ten druhý.

Slevu na dítě ve své péči byste měla uplatnit Vy.