maza75

Dobrý den, může být ředitel akciové společnosti zároveň předseda představenstva? Prosím o sdělení přísl. práv. předpisu

Nejlepší odpověď
standa

MŮŽE,
ale při striktním použití některých judikátů (viz zdroj) se může jednat i o určitá rizika, která však spadají do roviny teorie…

Vzhledem k tomu, že jedná o docela odbornou problematiku, je nad rámec této rubriky zde poskytnou kvalifikovanou odpověď.

Zdroj: http://www.epra­vo.cz/top/clan­ky/clen-predstavenstva-zaroven-zamestnancem-akciove-spolecnosti-32864.html