Avatar uživatele
sonka

Dobrý den, musí mít pes na vodíku náhubek či nikoliv?

Při procházce se psem na vodíku nás obtěžoval volně pobíhající pes bez náhubku. Posléze se objevil jeho majitel a začal mě nadávat, že můj pes nemá náhubek. Přičemž ten jeho byl na volno a taktéž bez náhubku. Jednalo se o veřejnou komunikaci mimo obec. Chtěla bych se poradit na koho se případně můžu obrátit a nějak to řešit. Naštěstí se nikomu nic nestalo ale vím, že ten jistý pes se tam potuluju často a sám. Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3609 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzzz

Pes musí mít náhubek i být na vodítku zvláště mimo obec, jinak se může stát, že ho myslivec zastřelí jako škodnou.

Nebojte se zavolat městskou nebo státní policii a i když je to katastrálně mimo obec, tak to bude správní území některé obce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
jirkajirka

Zákon mluví takto: ,,Psa volně pobíhajícího v honitbě může myslivecká stráž usmrtit za těchto podmínek: 1) Pes je mimo vliv svého vedoucího, 2) pes je ve vzdálenosti větší než 200 m od nejbližší nemovitosti, 3) Pes pronásleduje zvěř, nejde-li o psa OVČÁCKÝCH a lov. plemen, psa služebního, slepeckého, záchranářského, zdravotního. Všechny podmínky musí být splněny současně. Při nesplnění těchto podmínek jde o přestupek dle zákona na ochranu zvířat proti týrání s pokutou do 500 000,– plus zaplacení psa.

Náhubek a vodítko řeší obecní vyhláška ve vaší obci

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pohyb psů v katastru obce určuje vždy příslušná vyhláška. Pes se může pohybovat na určených místech volně za určitých podmínek nebo musí být opatřen náhubkem. V ostatních případech musí být pes na vodítku. Na vodítku a s náhubkem musí být pes např. v prostředcích hromadné dopravy.
Mimo obec se pohyb psů také reguluje platnými vyhláškami a předpisy.
Ve vašem případě je jisté, že pes který vás obtěžoval nebyl ve vlivu svého vůdce ani nebyl opatřen náhubkem.
Pokud k nezajištěnému pohybu jmenovaného psa došlo mimo území obce, zřejmě vám OÚ nepomůže, budete se muset obrátit na policii nebo příslušné myslivecké sdružení, popř. majitele pozemku kde k události došlo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

To řeší místně správní příslušný úřad (obec), mrkni do vyhlášky dané obce (když to bylo mimo obec, tak stejně to území katastrálně nějaké obci patří)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
sonka

díky … no v pondělí zajdu na přístlušný úřad, na netu nic namají, je to taková ta vesnice s 5 sty obyvatel.
Každopádně můj selský rozum mi říká že pes na vodítku bez náhubku je víc než pes na volno bez náhubku … 😁

před 3609 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek