Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den, můj dotaz se týká vztahu mezi s.r.o a občanským sdružením se stejným názvem.

Pokud existuje s.r.o (vznikla dříve) a později byla u min. vnitra registrována o.p.s., je možné se domáhat, aby si o.p.s změnila svůj název? Konkrétně se jedná o obchod se sportovním zbožím a sportovní klub. Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Na to lze rychle odpovědět citací ustanovení § 6/4 zákona o sdružování občanů (viz zdroj)

§ 6/4
Název sdružení se musí lišit od názvu právnické osoby, která již vyvíjí činnost na území České republiky.

----

Nápravy se můžete domáhat buď přímo u statutárních zástupců občanského sdružení nebo upozorněním na ministerstvo vnitra, která registruje stanovy občanských sdružení.

Zdroj: http://www.pravnik.cz/uplna-zn eni/uz-86.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

No, můžete to zkusit jedině soudně, dobrovolně to asi nepůjde :-)

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2166
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 932
Zlatý mosoj 679
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 400

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.