Avatar uživatele
Anetaa

Poradíte, jak vyřešit problém s bydlením matky v domě, který jsem zdědila po svém dědečkovi?

Matka se ke mně nastěhovala s tím, že se za chvíli postaví na vlastní nohy. Už je to 4 roky a já ji tu prostě nechci. Bohužel jsem jí tu podepsala trvale bydliště. Děkuji za odpově

Dobrý den, můj dotaz bude trochu hnusnej, ale nevím jak dál. Po dědečkovi z otcovy strany jsem zdědila barák.Matce je 52 let je zdravá pracující. Z baráku se mi odstěhovat nechce. Bydlí tu zadarmo a smlouvu nemá. S přítelem se pokoušíme o miminko a matku za prdelí v mým věku opravdu nechci.

Zajímavá 0 před 1188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Kolik je matce? V jakým je stavu? Není nemocná? Je u ní šance se ještě kdy na nohy postavit? Vyžaduje péči? Co tady chceš řešit, chybí informace!

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pomohla bych jí najít nějaký podnájem a basta. Na férovku jí to řekněte, že jí tam nechcete a basta.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Děkujeme za informace. Tady se kladou otázky, ta tvá zní jak? Jinak trvalý pobyt nezakládá žádné právo na vlastnictví objektu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NoFear

Dej jí jasně najevo, že si přeješ, aby si co nejdřív našla něco vlastního. Klidně jí nabídni, že jí s tím nějak pomůžeš, nebo udej pár řešení.
Máte právo na své vlastní soukormí, svůj vlastní život, dům, pohodlí a klid. To ji kldině řekni.
Promluv s ní sama nebo s přítelem. Podle toho, co bube lepší – podle její osoby a situace.

Upravil/a: NoFear

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… sbalit kufry a dát za/před dveře … ostatní se vyřeší samo …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Schluker

Motivovat se da ruzne, dobry zacatek je pobavit se s ni a rict ji, ze by se mela odstehovat. Pak ji muzete zacit uctovat nahrady za uzivani. Pokudnje nebude platit, muzete je po vyhranem soudu exekucne vymahat. Pokud se i tak nebude chtit vystehovat, pripada v uvahu soudem narizene vystehovani. Pokud by se neodstehovala ani tak, odstehuje ji rad exekutor.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Trvalé bydliště nezakládá žádné „nároky“.
S matkou se domluvte/oznamte ať si najde jiné bydlení, např. za ty ušetřené peníze.
Můžete jí pomoci s hledáním pronájmu, ať máte přehled o situaci na trhu s byty.
Ona se nebude moci „vymlouvat“, že nic nikde není. Zpoplatnit bydlení!!! Do té doby,
než se odstěhuje (minimálně 6 000).
Je logické, že mladí chtějí bydlet sami.
Pokud to půjde, udržujte s matkou kontakt.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

No, a ona má nějakou smlouvu Třeba nájemní?
Na dobu určitou nebo neurčitou?
Nebo u tebe bydlí jen tak? Přispívá na provoz? Stará se o údržbu?
Máte každá své soukromí?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JežíšKristus

Soudní příkaz k vystěhování vs. zákonná vyzivovaci povinnost vůči rodičům. Nedávate nám dostatečné info na posouzení.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Povaha (tvoje) za všechny prachy a hodná dnešní doby. Nicméně, jak to bylo s tím děděním? Myslet si můžu ledacos.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

„Matka se ke mně nastěhovala s tím, že se za chvíli postaví na vlastní nohy.“
Tedy dříve bydlela jinde? Jakou jste udělali (třeba i ústní) dohodu? Kdo ji nedodržel? Proč? Má možnost bydlet jinde? Má někoho dalšího (manžela, jiné dítě)?

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anetaa

Bydleli jsme v jiném domě. Ten byl dědou prepsan na bratra. Rodiče jsou rozvedení už hodně hodně dlouho. A já dostala druhý dům. Bratr matku v domě nechtěl já se před čtyřmi lety cukala taky. Jenže pod nátlakem všech že přece matku nenechám pod mostem jsem ji nechala bydlet u mě s tím že tu bude maximálně 2 roky.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

mosoj, přesně, myslet si můžeš ledacos, třeba kravinu, cos právě napsal, která jen odsuzuje a ani neodpovídá na otázku. ;)
Nevidíme a ani neuvidíme, jak to tam je. Otázka se jasně týká příživnicvtví, nepohodlného „nájemníka“ (který ani neplatí) a na to je třeba se v odpovědi zaměřit. Skvělé, jak soudíš povahu, koho ani za mák neznáš a v jehož situaci jsi nebyl ani neměl možnost ji prozkoumat. Ale přesto pro tebe není problém ji šmahem odsoudit.
Skutečně bych ti přál příživníka nebo nechtěného „hosta“ ve vlastním domě, kterého není snadné se zbavit.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

Rozhodně se nemáte, proč cítit provinile, když chcete bydlet sami.. (to jen kdyby náhodou). Obzvlášť když se jedná o váš dům.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Zjentek, no co by jí bylo? Nic jí není, prostě tam prudí už navždy, protože dcera souhlasila trvalý bydliště. Chudák holka, pod dozorem až do konce …

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Jak tohle víš? Nepředbíhej, můžeš jedný ze stran ukřivdit. (;

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Anetaa

Matka má 52 let. Nemocná není. A už několikrát jsem ji říkala ať si najde něco svojeho. Řekla mi že se z baráku nehne ať jdu já tak asi tak.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

Nestěhujte ji násilně, že byste ji přímo fyzicky „vyhazovali,“ sbalili kufry atd. Ale vem to autoritativně a dejte jí ultimátum. Buď sama… a nebo přes soud (popřípadě policii).
Ona nemá právo tam bydlet, zůstat (a neodstěhovat se) na základě trvalého pobytu. To je jen čistě evidenční záležitost. Můžete ji bezproblémů vystěhovat (s tím, že by vám to snad nemuselo být umožněno a že matka „má svá práva tam bydlet.“ Nemá, pokud je dům váš a matka ani není nájemník. Má tam jen trvalý pobyt a je jen na Vás zda ji tam budete trpět).
https://www.prav­nilinka.cz/bez­platna-pravni-poradna-zdarma/nechteny-spoluuzivatel-bytu-nebo-domu.html (zcela poslední odstavec na stránce).

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

No tedy… není nad láskyplný vztahy! (;

Zákon se skládá z práv a povinností. Zkus začít tady a hledat, co se v pořádku a co je VELICE ŠPATNĚ. Dodržování zákona pak vymáhá spravedlnost, justice. Hodně štěstí.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoFear

Nesuď situaci, ve které jsi nebyl. Příživníkem a otravným, nechtěným spolubydlícím může být klidně i člen rodiny. Třeba i vlastní matka.

před 1188 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek