Dobrý den,můj bývalý přítel má 3 děti.a se mnou čeká 4 dítě.Výživné platí 2000kč,1500kč a pak 1500kč.

Zatím nepracuje,bydlí s rodiči.Chci se zeptat podle čeho se odvíjí výše alimentů-výživného na dítě,s čím mm počítat a jestli si mohu dát výživu na neprovdanou matku.Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
nanule

Tusim, ze to plyne dle prijmu otce a uvazeni soudu dle potreb deti, napr. pokud vyzaduji nejakou specialni peci. Kazdopadne ve vasem pripade, kdy pritel nepracuje, bydli u rodicu a ceka dalsiho potomka – je na miste podat na soud navrh na snizeni vyzivneho. Podava se k soudu v miste trvaleho bydliste deti.

Další odpovědi
Fidel

Jako neprovdaná matka máte právo výživné na dítě, výživné pro sebe (po dobu 2 let od porodu) a také na náklady na slehnutí (to je porod, kočárek…)

Otec by měl platit výživné, které bude odpovídat jeho životní úrovni a nákladům na dítě (jídlo, byt, strava, oblečení, hračky, bazén, lyžařský kurz…). Samozřejmě o alimenty se spolu „rozdělíte“ – tedy půlku výživy zaplatíte vy a půlku přítel.

Pokud platit nebude, můžete podat žalobu k okresnímu soudu a poplatky v této věci jsou velmi nízké, žádově pět set až tisíc korun