iceT

Dobrý den,moje sestra má syna,a chtěla by vědět v jakém příbuzenském vztahu je syn k jejímu strýci?

děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

prasynovec? ale oficiální terminologie pro tento druh vztahu snad ani neexistuje

Další odpovědi
SomeSam

Nejspíše je to prasynovec.

Jose1f

My jsme to v naší rodině vyřešili stejně jako se říká v předchozích odpovědích. Je to vztah prasynovce a prastrýce. Ale protože to zní ošklivě, říkají si strejdo a Jirko.
Pro právní účely, např. pro dědictví apod. se tento problém řeší tak, že se počítá počet zrození ke společnému rodiči. Potom je to (1) syn sestry (2)matka sestry (3) děda nebo babička sestry (4) strýc sestry.