Zzzdd

Mohu si vyžádat rozsudek o rozvodu hned po stání?

Dobrý den. Mohu si vyžádat rozsudek o rozvodu hned po stání?

Chtěla bych rozsudek o rozvodu v písemné formě hned po skončení soudu.

Nejlepší odpověď
Hlada

Není to možné, protože ihned po skončení jednání neexistuje. Rozsudek se zpracovává do písemné podoby několik dní až týdnů po skončení jednání a posílá se všem účastníkům poštou.

Další odpovědi
Edison

Nejsem právník, ale myslím, že to určitě možné je. Z několika důvodů, jedním z nich je, že musí být možnost rozhodnutí prozkoumat, konzultovat a případně se odvolat, pokud se strany práva na odvolání nevzdaly ihned. Pokud se ovšem strany práva na odvolání nevzdaly, nebude rozsudek mít právní moc, tedy nemůže sloužit k jiným účelům.

ivzez

Rozsudek se napřed musí napsat, potom je potřeba
jej doručit oběma stranám a teprve po uplynutí odvolací
lhůty na něj lze vyznačit platnost.

Teoreticky by to bylo možné v případě, že se obě strany
na místě vzdají práva na odvolání, ale ani pak nemusí být
přítomen nikdo, kdo by rozsudek okamžitě napsal…