Irena.P

Mohu se zeptat, jaké náležitosti by měla mít výplatní páska u DPP? Případně je někde ke stažení vzor?

Dobrý den. Děkuji

Odpovědi
Hufnágl

Přečti si obsah odkazu a budeš moudřejší.

Zdroj: https://busines­scenter.podni­katel.cz/disku­se/415030/

Edison

Z Hufnáglova odkazu jsem dospěl k následujícímu:
Zákon č. 262/2006 Sb. Zákon zákoník práce
ČÁST ŠESTÁ
ODMĚŇOVÁNÍ ZA PRÁCI, ODMĚNA ZA PRACOVNÍ POHOTOVOST A SRÁŽKY Z PŘÍJMŮ ZE ZÁKLADNÍHO PRACOVNĚPRÁVNÍHO VZTAHU
HLAVA VII
SPOLEČNÁ USTANOVENÍ O MZDĚ, PLATU, ODMĚNĚ Z DOHODY A ODMĚNĚ ZA PRACOVNÍ POHOTOVOST
§ 142
(5) Při měsíčním vyúčtování mzdy nebo platu je zaměstnavatel povinen vydat zaměstnanci písemný doklad obsahující údaje o jednotlivých složkách mzdy nebo platu a o provedených srážkách. Na žádost zaměstnance předloží zaměstnavatel doklady, na jejichž základě mzdu nebo plat vypočetl.

Jinak jak je v diskusi v Hufnáglově odkazu

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262?text=z%C3%A1kon­%C3%ADk+pr%C3%A1ce­#p142

Pepa25

Předpokládám, že z ryze praktických důvodů je u DPP vydávána zaměstnancům úplně stejná výplatní páska jako u pracovních poměrů – jen některá políčka jsou prázdná. Konkrétní podoba vychází z používaného účetního SW