marksip

Dobrý den, mohu se přihlásit k trvalému pobytu na chalupě,kde je vlastníkem tzv.ideální poloviny můj otec ?

Je nutný souhlas spoluvlastníka nemovitosti? Děkuji

Nejlepší odpověď
marci1

K ohlášení změny trvalého pobytu (přihlášení se) stačí souhlas jen jednoho ze spoluvlastníků, tedy Tvého otce.

Doplňuji:
Zdroj : http://www.ku­dlanka.cz/index­.php?option=com_con­tent&task=view&id=3347&I­temid=55

Další odpovědi
Dochy

Ten nesoulad v odpovědích:
Není jednoznačně jasné, zda majiteli jsou tazatel a jeho otec, nebo otec tazatele a někdo cizý.
Podle toho buď není třeba žádný souhlas (je-li tazatel spolumajitelem), nebo souhlas otce (jsou-li majiteli otec a neznámý)

ivzez

Zajděte na ohlašovnu s výpisem z katastru
nemovitostí.a přihlašte si trvalý pobyt.
Souhlas spoluvlastníka nepotřebujete
(oprávněnost užívání doložíte výpisem).

Funna

marci…jak píše…pokud stačí souhlas jen jednoho ze spoluvlatníků, tak marksip žádný souhlas otce nepotřebuje, protože on s tím, že tam bude bydlet (jako jeden ze spoluvlastníků) souhlasí…
nechápu, že někteří davají palce, aniž by se nad odpovědí zamysleli…