Áfa

Dobrý den, mohli by jste mi poradit zda dcera musí používat na zadním sedadle podsedák, když váži 40 kg a měří 145 cm.

Odpovědi
anonym

Nemusí – překračuje limit (36 kg nebo 150 cm)…
Ale otázkou je, jak jí ´sedí´ bezpečnostní pás – pokud jí jde přes krk, sedačku bych jí ´vnutil´.
😉

brillant

Viz http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/silnicni-provoz/cast1h2d1­.aspx

bolak

„Musí“ je špatné slovo, nejde přece o to co říká zákon, ale o to aby kdyby došlo k nehodě, ji bezpečnostní pás neuškrtil. A to odhadneš když ji posadíš a připoutáš, jestli je to dost a nebo by to chtělo něco pod prdel.

Agneta

Pro jistotu jí dej ještě přílbu a připoutávej jí i při jídle, je to jistější. A jaký invalidní průkaz má?