luucc

Dobrý den ,mohla bych se prosím zeptat.. nevíte kde fouká více vítr? Na Aljašce nebo na Hawaii?

Nejlepší odpověď
dnb

Zřejmě na Hawaii. Je to oblast stálých tlakových níží, na jejichž okrajích (blíže ke středu), fouká vítr, mnohokrát i o síle vichřice. (40 m/s.) Taktéž je to místo, kde za rok spadne nejvíce srážek na světě. Aljaška je co se větru týče poměrně klidná (v oblasti tlakových výší.) Bývá zde častěji slunečno, ovšem přes zimní období teploty klesají hluboko pod pod mrazu (kolem –25°C).

Další odpovědi
mosoj

U nás na zahradě.