Zuzik81

Měla jsem smlouvu na dobu určitou do 31/3. Dne 1/4 jsem šlaa na PN a dnes 1/4 mi došla výpověď. PN stále trvá, co dělat?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobry den,měla jsem.smlouvu na dobu určitou do 31.3. A 1.4.jsem sla na PN a dnes 17'4 mi došla výpověď.PN trvá co dělat?

Výpověď mi přišla poštou dnes 17.4 tak mám jít po svátcích na úřad práce?Nevyznam se v tom co dělat.Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Pracovní poměr sjednaný na dobu určitou skončí ve sjednané době i v případě, že je zaměstnanec v této době i po jejím uplynutí v dočasné pracovní neschopnosti. Před skončením pracovního poměru uplynutím sjednané doby v době dočasné pracovní neschopnosti není zaměstnanec nijak chráněn.

Zdroj: https://www.so­cialnidialog.cz/po­radna/2336-skoneni-pracovniho-pomru-na-dobu-uritou-a-doasna-pracovni-neschopnost

Další odpovědi
ivzez

Nepřišla Vám žádná výpověď, protože Váš peacovní
poměr skončil uplynutím sjednané doby 31. III. 2019.
V takovém případě se nedává výpověď.

Po dobu nemoci dodržujte léčebný režim a řiďte se
pokyny ošetřujícího lékaře.

Na ÚP nebo do nového zaměstnání můžete až po skončení nemoci.
(ÚP Vás nesmí v době nemoci zaevidovat jako uchazeče o zaměstnání.)

Poznámka:
Po dobu nemoci nebudete mít nárok na náhradu mzdy za nemoc
od zaměstnavatele ani na nemocenské.

Kepler

Za normálních okolností je nutno dojít na ÚP do týdne (tuším) po ukončení pracovního poměru, tedy po 1.4. Pokud jsi byla v PN, vem sebou potvrzení o PN a oznámení o výpovědi.

autacek

Poměr vám skončil ještě před nástupem PN, až se uzdravíte, pomažete na pracák, případně své zdravotní pojišťovně oznámíte, že jste samoplátce.