Holls

Dobry den, mela bych se hlasit na urad prace kde mam sve trvale bydliste a nebo muzu i mimo jiny kraj?dekuji

Nejlepší odpověď
brillant

Uchazečem o zaměstnání se může stát fyzická osoba, která
osobně požádá o zprostředkování vhodného zaměstnání krajskou pobočku Úřadu práce, v jehož správním obvodu má bydliště, a
splňuje zákonem stanovené podmínky pro zařazení do evidence uchazečů o zaměstnání (ke stažení Žádost o zprostředkování zaměstnání).
https://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch

Další odpovědi
jmhad

česky řečeno – přihlásit se v místě trvalého pobytu

ivzez

Registrace v kraji, kde máte hlášen trvalý pobyt
je přece „registrací mimo jiný kraj“.

Zaevidovat Vás může pouze pobočka v kraji, v němž máte trvylý pobyt.
Doporučuji vzít s sebou podklady, kterými doložíte, proč se zdržujete
v jiném kraji a hned při regostraci požádat o zprostředkování zaměstnání
pobočkou v místě, kde se skutečně zdržujete.

Máte-li k pobytu v jiném kraji vážné důvody, ÚP Vaší žádosti vyhoví.

Pozor, může to trvat i několik týdnů (až měsíců), podpora se většinou
začne vyplácet až po převodu na novou pobočku.