haniya

Dobrý den, máte doma odvlhčovač vzduchu?

Jaký, a jste s ním spokojeni? Poraďte a doporučte do novostavby o 100m2. Pokud možno s tichým režimem a nízkou spotřebou energie. Děkuji
Doplňuji:
pro Krakis – ptala jsem se na odvlhčovač ne na zvlhčovač. je to velký rozdíl.

Nejlepší odpověď
anonym

S odvlhčovačem jsem udělala zkušenost po povodni. Obecní úřad tehdy rozděloval naftové a elektrické. Já doma měla ten elektrický a vím, že jsem ho našla i na internetu. Je to ale už pět let, takže značku si nepamatuji.
Tehdy bylo obrovskou výhodou, že ČEZ nám 4 měsíce daroval energii zadarmo. Takže na náklady se nehledělo. V nevýhodě byli ti, co měli naftové vysoušeče, protože naftu si museli kupovat sami.
Příliš tiché ale to vysoušení nebylo. Výhodou bylo, že já sušila dům přes sklepy, takže ten monotonní hukot nebyl natolik nesnesitelný.
Osobně bych uposlechla readu nechat si poradit vhodný typ v prodejně, nebo bych si našla srovnávascí tabulky výrobků na in ternetu. Osobním informacím věřím většinou více, je to totiž i o zkušenostech.

Další odpovědi
Krakis

Ne,já mám keramické zvlhčovače na radiátorech.
Doplňuji:
Já vím,ale ptala si se jestli máme-odpověděl jsem… 🙂

jane111

já doma mám už druhý.. ten první jsem musela vrátit a byl super.. koupila jsem si menší protože byl relativně levný a nakopala bych si.. je k ničemu… doporučuju do toho investovat.. poradí ti v obchodě v elektru, páč v každém mají jiné..

elektrikář

Odvlhčovač funguje jako lednice. Na výparníku namrzá vlhkost ze vzduchu jako jinovatka a po určité době je přístroj sám odmrazí a voda steče do zásobníku.Je slyšet motor jako u lednice a chod ventilátoru

tyna.ryglova

Dobrý den, my jsme si objednali odvlhčovač vzduchu Domo ze Vzdušínu https://www.vzdu­sin.cz/ochlazo­vace-vzduchu loni před zimou. Dělala se nám totiž plíseň v koupelně a v ložnici a zjistili jsme, že je to velkou vlhkostí v těchto místnostech. Odvlhčovač průběžně přes den přesouvám a od té doby máme od plísně pokoj 🙂 .

verca.fontan

Ahojky pokud ti mohu poradit, tak se mrkni na stránku http://www.tes­todvlhcovacu.cz. Máš tam srovnání různých druhů s různým výkonem. Já jsem domů kupovala ten DE Longhi DNC 65 a zatím se ty peníze do toho vyplatili.