Dobrý den. Marodím od 20. prosince 2010. Kdy dostanu nemocenskou?

Nejlepší odpověď
standa

Náhradu nemocenské od zaměstnavatele (za prosincové dny) jste již musela dostat ve výplatě za 12/2010, tedy nejspíš v 1.polovině ledna.

Ve výplatě za leden (tedy někdy kolem 15.2.) dostanete náhradu za zbytek dnů, které proplácí zaměstnavatel.

No a za promaroděné dny, které jsou v odpovědnosti OSSZ (tj. ve vašem případě od 5.1.), dostanete peníze s docela velkým zpožděním, a to cca do 30ti dnů po předání neschopenky na OSSZ.

Zaměstnavatel vaši lednovou neschopenku (lidově řečeno lístek na peníze k 31.1.) předal na sociálku někdy v prvním týdnu února, takže počítejte s penězi někdy zkraje března.

Pokud zaměstnavatel předal lístek na peníze již v průběhu ledna (což by teoreticky v tomto případě měl udělat), tak by vám část peněz za dny 5.-15.1. mohly být proplaceny již někdy v těchto dnech.