Hrazda

Když manžel zničil v afektu sousedce rajčata neředěným hnojivem, jaký mu hrozí trest?

Byla to msta za pomluvy, bohužel nešikovná a v afektu. Jaký trest mu prosím hrozí? Děkuji za případnou odpověď.
--

Dobrý den, manžel zničil sousedce rajčata neředěným hnojivem.
--

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
cukrar

Správní řízení 1000Kč, pokuta 1000??. úhrada škody a nákladů.

Hodně zlý soused, když v afektu ničí druhým majetek.

Pepa25

Záleží na výši způsobené škody. Do 5000 Kč je to přestupek, za to by byla praděpodobně pokuta.

zjentek

Kdo o tom ví? Totiž bez žalobce není soudce. A sousedka, když nějak zjistí, že je to trest za pomluvy, tak si dá alespoň bacha na hubu!

Drap

Nemohlo to být v afektu, když si musel připravit hnojivo a aplikovat na rajčata. Jedná se o úmyslné a promyšlené vandalství. Pokud má důkazy, mohl sousedku žalovat za pomluvu. Jaký trest dostane nelze předjímat, protože ani nevíme kdo, a zda vůbec to bude někdo řešit. Možná kdyby zašel za sousedkou, slušně se omluvil a nabídl náhradu škody, mohlo by se to urovnat v klidu.

Hrazda

Byl za ní, omluvil se, nabídnul kompenzaci.
Bohužel, stalo se, proto mě zajímá, co z toho může být. Děkuji všem za odpovědi.

Hrazda

Zachytila ho fotopast, už to řeší policie.