kokos23

Dobrý den,manžel pracuje od 2.7.1013 se zkušební dobou 3měsíce.Nyní byl přeřazen na jinou práci,dostal dodatek smlouvy a

Dobrý den,manžel pracuje od 2.7.1013 se zkušební dobou 3měsíce.Nyní byl přeřazen na jinou práci,dostal dodatek smlouvy a tam pan majitel prodloužil zkušební dobu o měsíc.Mám pocit,že nemá pravdu.Poraďte,dě­kuji Hanka

Odpovědi
marci1

Myslím si, že pokud jde o řadového pracovníka ( ne vedoucího pracovníka, tam je zkušební doba 6 měsíců ), může být zkušební doba sjednaná jen na dobu 3 měsíců. ( paragraf 35, ZP ). Každopádne se poraďte s právníkem.

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/ppropo.php?ID=IP­B013

zzzzz

zkušební doba smí být sjednaná maximálně na 3 měsíce. Není možné ji prodloužit. Spíš se majitel jen spletl, ať se manžel slušně zeptá. Pokud by vám někdo napsal zkušební dobu na 4 měsíce, byla by tato část smlouvy neplatná, zbytek by normálně platil, to znamená, že by nastal prac. poměr bez zkušební doby.

Mapel

Zákoník práce 3 měsíce. Někteří zaměstnavatelé spoléhají na neznalost zákona a protizákonně prodlužují zkušební dobu jako v tomto případě. Po třech měsících po nástupu nabíhá doba neurčitá. V případě výpovědi má nárok na odstupné. Tak to neřešte a pokud by propustil bez odstupného, tak to stačí oznámit na úřadu práce a zned zaměstnavatel změkne.