S.O.L.O.

Dobrý den,mám tablet v reklamaci a nedodrželi 30dení lhutu na opravu tablet se přad opravuje vrati mi penize?díky

Nejlepší odpověď
Olmann

česílko to je špatná odpověď. Jen kvůli předejití dohadům jsem zde uvedl odkaz.
Následky nesplnění lhůty pro vyřízení reklamace řeší poslední věta výše uvedeného paragrafu. Je zde ustanovena právní fikce, která určuje spotřebiteli stejná práva, jako by se jednalo o vadu neodstranitelnou. To dle § 622 občanského zákoníku v praxi znamená, že spotřebitel může požadovat výměnu věci nebo od kupní smlouvy odstoupit (požadovat vrácení peněz).

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/ochra­na_spotrebite­le/reklamacni_lhu­ty.aspx

Další odpovědi
anonym

Ne, odstoupit od kupní smlouvy lze až po 3× stejné závadě, lze se domlut na vrácení nebo výměně výrobku, záleží na domluvě. Jinak záruční doba se prodlužuje o dobu v opravě.

mojitek

dobrý den.Pokud Vám reklamaci nevyřídili do 30 ti dnů ( a je jedno jaká to byla závada-oprávněná nebo neoprávněná,první nebo dvacátá atd atd…) Máte nárok na odstoupení od smlouvy a tudíž na vrácení peněz do halíře.