Avatar uživatele
Kdototuje

Gympl ze 7. třídy?

Poradíte? Mám problém… z páté třídy jsem dělala zkoušky na gympl, udělala jsem je, ale nesla jsem tam. Teď nevím Jestli mám jít ze 7 třídy,..mám samý a tak ale všichni říkají jakoze to bude těžký a ukazuje si dětství atd…
Prosím poraďte něco …no rodičům je to vcelku jedno prý je to na mě já nevim ve škole moc dobrý kolektiv nemáme ale furt

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1388 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Co vaši rodiče? Ti by to měli s vámi řešit, zvážit, zda pokračovat na gymnáziu nebo na ZŠ. Snad rodiče vědí, proč jste zrušila přijetí?

Máte zatím 2 roky čas, takže přemýšlejte. Třeba opět změníte své rozhodnutí a budete pokračovat na ZŠ.

Ale měli by všechno s vámi probrat rodiče, kteří vás znají atd. I když záleží i na vás.

Ale vím, že často jde o motivaci rodičů, kteří mají o vzdělání dětí zájem, počítají s vysokou školou. Ne vždy je u všech rodičů vzdělání prioritou.

Hovoří se o omezení počtu víceletých gymnázií, protože na střední školy se dostanou žáci se slabším prospěchem.Takže dochází k určité diferenciaci.

Rady z internetu jsou různé, každý vidí situaci jinak.

Syn mé znám byl přijatý na osmileté anglické gymnázium, příští rok už bude maturovat. I když učivo je náročnější, je spokojený.

Změnil školu, spolužáky, ale neměl s tím problém. Jeho bratr nechtěl o gymnáziu slyšel a vybral si vojenskou střední školu, byl na ni přijat. Rodiče volbu obou dětí schválilil.

Je pravda, že na gymnázium chodí žáci, kteří mají lepší výsledky, rádi se učí a mají lepší přístup k učení. Podle mladíka, jehož jsem zmínila, jsou mezi spolužáky i ti, kteří procházejí s odřenýma ušima.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Nejdřív se poraď s rodiči. Maminka a režisér mají vždycky pravdu. Objednej se na testy do pedagogicko-psychologické poradny. Možná, že se ukáže, že máš mimořádné schopnosti a že se dvouletý rozdíl snadno doučíš. V opačném případě by to nemělo žádný význam. Jestli ti učení nedělá problém, věnuj se raději v ušetřeném čase tomu, co budeš chtít v budoucnu dělat. Gympl je hlavně o zaměstnání chytrých mozků. Informace tam získané jsou z 96% pro praktický život nepoužitelné.

Upravil/a: Hlada

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek