Kdototuje

Gympl ze 7. třídy?

Poradíte? Mám problém… z páté třídy jsem dělala zkoušky na gympl, udělala jsem je, ale nesla jsem tam. Teď nevím Jestli mám jít ze 7 třídy,..mám samý a tak ale všichni říkají jakoze to bude těžký a ukazuje si dětství atd…
Prosím poraďte něco …no rodičům je to vcelku jedno prý je to na mě já nevim ve škole moc dobrý kolektiv nemáme ale furt

Nejlepší odpověď
annas

Co vaši rodiče? Ti by to měli s vámi řešit, zvážit, zda pokračovat na gymnáziu nebo na ZŠ. Snad rodiče vědí, proč jste zrušila přijetí?

Máte zatím 2 roky čas, takže přemýšlejte. Třeba opět změníte své rozhodnutí a budete pokračovat na ZŠ.

Ale měli by všechno s vámi probrat rodiče, kteří vás znají atd. I když záleží i na vás.

Ale vím, že často jde o motivaci rodičů, kteří mají o vzdělání dětí zájem, počítají s vysokou školou. Ne vždy je u všech rodičů vzdělání prioritou.

Hovoří se o omezení počtu víceletých gymnázií, protože na střední školy se dostanou žáci se slabším prospěchem.Takže dochází k určité diferenciaci.

Rady z internetu jsou různé, každý vidí situaci jinak.

Syn mé znám byl přijatý na osmileté anglické gymnázium, příští rok už bude maturovat. I když učivo je náročnější, je spokojený.

Změnil školu, spolužáky, ale neměl s tím problém. Jeho bratr nechtěl o gymnáziu slyšel a vybral si vojenskou střední školu, byl na ni přijat. Rodiče volbu obou dětí schválilil.

Je pravda, že na gymnázium chodí žáci, kteří mají lepší výsledky, rádi se učí a mají lepší přístup k učení. Podle mladíka, jehož jsem zmínila, jsou mezi spolužáky i ti, kteří procházejí s odřenýma ušima.

Další odpovědi
Hlada

Nejdřív se poraď s rodiči. Maminka a režisér mají vždycky pravdu. Objednej se na testy do pedagogicko-psychologické poradny. Možná, že se ukáže, že máš mimořádné schopnosti a že se dvouletý rozdíl snadno doučíš. V opačném případě by to nemělo žádný význam. Jestli ti učení nedělá problém, věnuj se raději v ušetřeném čase tomu, co budeš chtít v budoucnu dělat. Gympl je hlavně o zaměstnání chytrých mozků. Informace tam získané jsou z 96% pro praktický život nepoužitelné.