Dadada222

Potrebuji otevřít starší dveře do pokoje, uvnitř je klíč a jsou zamčené. Jde to vůbec nějak?

Dobrý den, mám problém. Diky

Odpovědi
elkon

To je jak z detektivky. Záleží jaký tam je zámek, pokud je tam fabka, tak je nutné sundat štítek (buď jen odšroubovat, nebo aspoň ohnout) a pak fabku rozlomit sikovkami, nebo hasákem a pak šroubovákem posunout západku, Pokuje tam je obyčejný zámek, tak je potřeba nějakým slabým šroubovákem zkusit otočit klíč, aby šel vystrčit a pak otevřít šperhákem. Pokud je zámek dozický, asi vám nezbyde než dveře vyrazit.

aliendrone

Nejjednodušší bude požádat toho/tu za dveřmi, aby odemknul/a a otevřel/a. ;) :D

Jde to i bez toho, ale lockpicking vyžaduje vybavení, které se neprodává na každém rohu, druhak i s ním potřebuješ ZNAČNÉ množství praxe (trénovat).

Venkoncem pokud nejsi zrovna muší váha, tak takové dobré kopnutí to jistí (pokud nejde o bezpečnostní dveře). ;) :D :D

Dochy

Uvnitř je klíč – to jako zevnitř v zámku? Pak předpokládám, že je tam stále ta osoba co dveře zamkla. Co se s ní dohodnout? Lézt za někým kdo nechce abys za ním lezla je eticky poněkud problematické (až na určité vyjímky)
Pokud je to běžný interiérový zámek (obyč klíč) tak stačí trocha šikovnosti a velice základní zámečnické vybavení – např. silnější ocelový drát a něco na vytvarování (svěrák a kladivo by byly fajn). Pokud je klíč v zámku, budeš ho muset nejdřív vytlačit a to bude asi ta nejsložitější část úkolu.

Jiná možnost je použít hrubou sílu. Bohužel se tím poškodí dveře (zkušenost říká, že se s trochou štěstí dají zas slepit)
Máme v baráku nějaké mizerné zámky, praskají jim střelky od kliky. Občas praskne tak, že jdou dveře bez problémů otevřít, ale většinou ne. Párkrát se mi podařilo střelku vyštourat mezerou mezi dveřma a futrama tak aby nepřekážela, ale u několika dveří jsem to vzdal a dveře vykopl, jedny jsem pak lepil, jiné to vydrželi bez viditelného poškození.

honza19hk

Záleží jestli je chceš zničit nebo ne. V tom prvním případě stačí slušný kopanec pod kliku. A nebo pajsr.

Dadada222

No ano osoba v místnosti stále je…ale jaksi místnost neuklízí…je tam i kočka..musí to tam vypadat jak v seriálu MÁTE DOMA UKLIZENO…

Dochy

Aha, to pak chápu. Ale to vniknutí do místnosti je eticky i právně poněkud problematické. Doporučuji nejdřív probrat s někým v okolí – ošetřující lékař, obecní úřad, občanská poradna…