brabenec

Dobrý den, mám Peugeota 106 1.0 a šel mi olej do vody. Všechno vypadalo že je špatné těsnění pod hlavou.

Byl stržený závit v bloku na horním šroubu mezi prvním a druhým válcem. Poradíte někdo jak se to dá opravit? Díky

Nejlepší odpověď
franku

Jedině vyvložkovat,pokud je tam místo

Další odpovědi
jmhad

To je problém.Dřív by to machři,kteří opravovali vozy na kolenou,řešili vyvrtáním větší díry,vyříznout závit a udělat bronzovou vložku s oboustranným závitem.Dnes ti tohle asi nikdo neudělá.Pak máš možnost – vyhodit podložku pod šroubem a opatrně ho dotáhnout na zbytku závitu a ty ostatní o trochu více.Těch šroubů je tam více a měly by námahu udržet.Pochopitelně nový pakunk pod hlavou.Když to nepomůže,tak jiný blok.
Není problém přeházet všechna střeva.Problém je číslo motoru a přepis.Někde.