Vašek123

Dobrý den, mám pc s procesorem intel core 2 quad a jenom 4GB ram stačí to?

Doplňuji:
no já mám 2 sloty na ramky takže bych musel koupit ddr2 8GB za 5000Kč…

Odpovědi
huxa

Jak píše T3NY-k něčemu je toto až moc nadupaný stroj a něco na tom kvůli tomu ani nejde spustit, třeba některé hry (protože je moc výkonný, budeš třeba mít moc FPS a poté bude hra strašně zrychlená), ovšem na něco je to naprosto chabá sestava.
Pokud se nemýlím, 8GB seženeš do 2 tisíc, v bazarech za daleko méně.
Kdyby ti nestačili ramky, sám bys o tom věděl, evidentně ovšem nevíš, tudíž maximálně hraješ nějaké hry, kterým spíše brání tvá zastaralá grafika či procesor a nebo rychlost ramek, tudíž jejich velikost bych neřešil.

cochee

Aniž bych meditoval nad „stačí/nestačí“ (když nevím, nač to má stačit), hlavně si prostuduj, jestli tvá deska vůbec tolik RAM podporuje a pokud ano, jestli to podporuje v jednom modulu (ani to jsi jednoznačně nenapsal, zda 1 paměť 8 GiB anebo dvě paměti po 4 GiB). A omezení OS: pokud máš 32bitový Windows, tak ti je 8 GiB naprd, už teď máš více než 1 GiB ležící ladem.

T3NY

Záleží k čemu to chceš využívat. ;)

jáára

na q6600 stačí, to není nic extra. jestli máš nějakej top, q9550, q9650 tak bych mu přidal na těch 8GB. třeba nové mapy na seznamu 5GB z RAM vezmou.
Zkus bazarový DDR2@800 nový jsou stále drahý

anonym

…„Stačí to?“…
STAČÍ – NA CO??
Torx vrut tím (bez destrukce) asi nezašroubuješ.
Zatlouct hřebík? – no, nějakej menší, to by šlo.
Ale jako koloběžka to (bez dalších úprav) nezafunguje určitě…!
😉