Nirka

Přijdu o vdovský duchod při odchodu do predcasneho důchodu?

Nejlepší odpověď
anonym

Splní-li občan podmínky nároku na výplatu starobního důchodu a na výplatu vdovského nebo vdoveckého důchodu, vyplácí se nejvyšší důchod v plné výši a z ostatních důchodů se vyplácí polovina procentní výměry. Povolené souběhy tedy jsou: starobní důchod a vdovský důchod.
Pozor však odchod do předčasného důchodu znamená trvalé krácení důchodu, Čím víc se přiblížíte datu vzniku nároku na nekrácený starobní důchod, tím vyšší váš důchod bude. Důchod se krátí pásmově, čím víc vám zbývá do důchodového věku, tím víc vám z něj odkroji. Doporučuji obrátit se na správu sociálního zabezpečení, kde vám blíže poradí.

cochee

Pumík: ty mlč a šoupej nohama, vycházeje z toho, že jsi nezletilá děvucha (což evidentně nejsi). Staří lidi, kteří prožili svůj produktivní věk za komárů, neměli možnost se zabezpečit na důchod „po kapitalisticku.“ Hypoteticky bych rád viděl v budoucnu, jaké peníze tobě zbudou na staré haxny, mudralo.

anonym

Jací komáři?Jací haxni?Já se budu vdávat do Ameriky, kde mají 10 důchodů v jednom včetně toho invalidního.