korupce

Jakým zákonem nebo vyhláškou se stanovuje že stravné na zahraniční cestě je příjmem??

Dobrý den, mám otázku jakým zákonem nebo vyhláškou se stanovuje že stravné na zahraniční cestě je příjmem . soudy mi sčítají plat a stravné při posuzování příjmu dohromady. děkuji Jindra

Odpovědi
cukrar

korupce,
pokud jsem pochopil dotaz správně, tak stravné (i na zahraniční cestě) se nepovažuje za mzdu.
To jsou náhrady, nikoliv plat.
„soudy mi sčítají plat a stravné při posuzování příjmu“
ale zde je jasné, že vše co obdržíte je příjem, i to, že jste prodal jablka, strarou míchačku.
Definici (právnickou) slova příjem neznám.

zeeue

Nevím jistě, jestli je to právě to, co hledáte – ale našla jsem s vaším dotazem v souvislosti Vyhlášku č. 354/2013 Sb.

http://www.mfcr­.cz/cs/legisla­tiva/legislativ­ni-dokumenty/2013/vyh­laska-c-354-2013-sb-15140
Doplňuji:
Pokud to není přesně ono – když si to tam trošku prohledáte (příbuzná „témata“ a tak), určitě tam najdete odpověď ;)

Pepa25

Příjmem pro účely čeho? Výpočtu výživného? Prosím doplnit otázku.

led

Stravné, alebo po starom diety, je nezdaniteľný príjem vyplatený zamestnávateľom pracovníkovi na služobnej ceste, pokiaľ nemá zabezpečenú stravu a jeho minimálna výška a mena je stanovená zákonom. Diety, stravné na služobnej ceste sa do hrubého prijmu nezapočítavajú.
Domáce stravenky za každý odpracovaný deň (v zmysle Zákona a Kolektívnej zmluvy), sa do príjmu započítavajú v kolonke nezdaniteľný príjem (bonus) vo výške alikvotnej čiastky z hodnoty tejto stravenky platenej zamestnávateľom. Druhá časť hodnoty, ktorú dopláca zamestnanec, sa zapisuje do kolonky zrážky.

ivzez

Žádným.
Stravné při pracovní cestě v ČR i v zahraničí
slouží k pokrytí zvýšených výdajů zaměstnance
(zvýšené výdaje mu vznikly v souvislosti s pracovní cestou).

Nejde o zdanitelný příjem
a zaměstnavatel neměl stravné do potvrzení o přijmu
vůbec uvádět.

korupce

Potřeboval bych právníka který by byl schopný obhájit stravné,že není přijmem. je to jednání o výživné na nezletilé děti. (boj s větrnými mlýny)