Dobrý den, mám nárok na volno v práci při narození dítěte?

Nejlepší odpověď
standa

Určitě nemáte nárok na placené volno v rozsahu dnů !!!

Níže ve zdroji odkazuji na vládní nařízení, kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci

6. Narození dítěte
Pracovní volno se poskytne na NEZBYTNĚ NUTNOU DOBU:

  1. s náhradou mzdy nebo platu K PŘEVOZU manželky (družky) do zdravotnického zařízení a zpět,
  2. bez náhrady mzdy nebo platu k účasti při porodu manželky (družky).

Takže já bych to viděl na 2 x půldne, ale záleží na zaměstnavateli, jak posoudí „nezbytně nutnou dobu“.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace-nv590/priloha.aspx

Další odpovědi
martina1

Máte myslím nárok na tři dny,alespoň loni to tak manžel měl.

elektrikář

Pobyt v porodnici je snad dostačující důkaz pracovní neschopnosti.Bo­hužel na bolení hlavy po oslavě to není ale na odvoz z porodnice snad je i po úsporných balíčcích snad ještě nárok.