Dobrý den. Mám Ford Mondeo rv. 2003. Při jízdě mi bliká kontrolka žhavení a auto vůbec nemá sílu táhnout. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Hlada

Kontrolka žhavení se používá k signallizaci různých závad. Nevím, jak je to u Mondea. Toto je signallizace pro Ford Galaxy:

  1. Chybně nakódovaná nebo nenakódovaná ŘJ motoru.
  2. Ventil počátku vstřiku N108.
  3. Nastavovač množství paliva N146 (motor nelze nastartovat, kontrolka bliká 30 sekund po zapnutí klíčku)
  4. Spínač F147 na pedálu brzd (bliká 5 minut po zapnutí klíčku).
  5. Snímač zdvihu jehly G80 (nižší výkon motoru).
  6. snímač polohy šoupátka čerpadla G149
  7. Elektronický pedál akcelerace (motor běží v nouzovém režimu při konstantních 1300 otáček za minutu).

Další odpovědi
anonym

Není uveden druh motoru, ale tipuji to na vadnou váhu vzduchu, skus se mrknout na EGR ventil.

Alča M.♥

Jede vám to asi na tři válce. Bude něco se svíčkou, asi vadná nebo špatný kontakt.