Luci1997

Dobrý den mám dotaz mám setobox DVBT2 a anténu ale nechytam ani jeden program pokaždé mě to napíše DVBT2 fail

Nejlepší odpověď
Jiří Bohumil

Pokud je anténa i kabeláž která byla původně na DVB-T a tehdy to šlo, pak je možné, že je anténa s nedostatečným ziskem (slabá). DVB-T2 je podstatně náročnější na kvalitu přijímaného signálu. Rovněž jsem, z tohoto důvodu, musel jednu anténu měnit za výkonnější. Ale k posouzení by bylo nutno znát lokalitu příjmu a přesný typ antény.
Ovšem i settobox nemusí být vždy OK. Také jsem jich pár vyměnil, než jsem získal vyhovující. Nejlepší kupovat přes net a zkoušet a měnit. Do 14 -ti dnů bez problémů vrácení. Pak objednat jiný.

Další odpovědi
elkon

Málo informací. Zkontrolovat zapojení a pak dělat vše přesně podle manuálu.

cochee

Dotaz sice žádný položen nebyl, přesto se na nevyřčený dotaz pokusím odpovědět :) je třeba si od někoho ze sousedů nebo z rodiny či známých vypůjčit set-top box pro příjem DVB-T2, na který se prokazatelně nějaká ta DVB-T2 tel. stanice chytne a vyzkoušet jej u sebe doma, resp. na tom místě, kde původní set-top box nefunguje. Pokud se chytne, je původní set-top box vadný. Pokud se nechytne, buď je závada na anténě samotné nebo na antenním přívodu – anebo v místě prostě není vůbec nijaký DVB-T2 signál, což je ale dost nepravděpodobné.

mosoj

Nemáš ten správný setopbox. Jenom DVBT2 se starým kódováním H 264 nestačí. Setobox musí umět kódování H 265!!!

cochee

Z toho si nic nedělej, Ježíšu. Znám lidi (a to i profíky), kteří to vyslovují ba i píšou „septobox“ a myslí to vážně.

JežíšKristus

septobox :D :D to slyšet naživo, tak umřu

mosoj

Hlavně že jsi poradil.

JežíšKristus

Was ist das setobox

Kepler

Eine kleine nachtmusic.