Dobrý den,mám dotaz.Když bude můj manžel pobírat rodičovský příspěvek na dítě.Může přitom nadále pracovat?

Jaké jsou podmínky abych měla nárok na rodičovský příspěvek.Je to 270kalendářních dní za poslední 2roky?Jsem od října 2011 na úřadě práce.Předtím jsem byla stále zaměstnaná.Mám nárok na rodičovský příspěvek? Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

  1. Manžel může pobírat rodičovský příspěvek
  2. Vy také můžete pobírat r.p.
  3. Od roku 2012 nastalo pár změn.

Zde vám vložím kalkulačku, a potřebné informace, je to jednoduché, jen se rozhodnout ,,,

  1. Dokonce může i manžel pobírat PPM, ale po dobu pobírání může sice pracovat, ale buď na dohodu,nebo na jiné pozici a nebo u jiného zaměstnavatele. PPM může pobírat od 6 týdne od narození mimča – 28 týdne, tzn. 22 týdnů. Pro výpočet vám také vložím kalkulačku.

výpočet mateřské http://www.fi­nance.cz/soci­alni-podpora/financni-kalkulacky/materska-2012/

výpočet rodičáku http://www.fi­nance.cz/soci­alni-podpora/financni-kalkulacky/materska-2012/