Avatar uživatele
Jiří 1

Můžou si vzít úvěr na právnickou osobu na 25let a tak mě zadlužit, když nesouhlasím?

14,52014 Já se shromážděni nezúčastnil a nikomu jsem nedávám plnou moc. Nesouhlasím s úvěrem, který si chce vzít SVJ na právnickou osobu na 25let

Pončík Jiří

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3591 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
NikkiHeat

Odpoveď byla označena jako užitečná

Tak jako na každém SVJ budeš demokraticky přehlasován. Ale myslím, že to můžeš napadnout u soudu ale ničeho nedosáhneš, snad jen po dobu soudu bude to rozhodnutí o úvěru pozastaveno, takže získáš čas.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Jiří 1 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Předpokládám, že máte nějaké stanovy, tak si je stáhněte z obchodního rejstříku, ten je online a prostudujte. Tam budou pravomoci čl.schůze napsané.

Podle toho postupujte.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Daniels

Podívej se do vašich stanov. Tam najdeš jedinou jednoznačnou odpověď. Jestli je nemáte, tak v tom případě je to už jednoduché- souhlasils se svou částí na společném vlastnictví prostor( střecha, chodby…), zvolil jsi předsedu a místopředsedu a ti nyní můžou rozhodovat o společných financích. Můžeš jít proti tomu, ale to musíš předvědčit víc jak půl domu aby tě podpořili. Jinak se jen odstěhovat.
Doplňuji:
Když jsi nebyl na schůzi, funguje to jako když se zdržíš hlasování- nemůžeš to ovlivnit, ale rozhodnutí se tě týká.

Upravil/a: Daniels

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nebudeme-li předpokládat nějakou hrubou procesní chybu, tak lze odpovědět jednoduše. Ano, ostatní vás mohou zadlužit i když nesouhlasíte.
Můžete se podívat do stanov, zda rozhodnutí dostalo potřebný počet hlasů, nejspíš ale bude všechno v pořádku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jiří 1

Děkují za odpověď
Já na ten úvěr nemám tak že mě zbývá odstěhovat se pod most až dojdou finance, nebo počkat na exekuci, a ona témě tam pošle.

před 3591 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Tento váš problém nie je ojedinelý. Dosť často sa napríklad stáva, že sa zoberie úver na zateplenie domu, odsúhlasí to väčšina členov samosprávy, na základe toho sa zdvihne nájomné a kto nevládze platiť, napríklad dôchodcovia, musí sa odsťahovať. Toto je demokracia v praxi.

před 3590 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek