faraonuvmukl

Poradíte, jak postupovat při vykácení 2 ha lesa a jak pak naložit se dřevem?

Na internetu jsem se nedozvěděl žádné konkrétnější informace. Ztn. zda mi povolí vykácení celého lesa, jde jenom o dva hektary. Všude se řeší třeba 50 atp.

Děkuji za odpovědi. Zajímá mě, jak postupovat a zda je reálné vykácení plus dřevo napr. Prodat nebo nechat vykoupit firmou.

Díky

Původní neotázka

Dobrý den, mám cca 2 hektary lesa. Chci je nechat vykacet a popr. z toho mít i nějakou korunu

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Kryšpín

Také záleží jaké, smrk, borovice, modřín, buk, dub, stáří, jakost, ceny dřeva jsou různé podle poptávky a regionů a.t.d.

Drap

Každý les i ten sebemenší by měl mít pěstební plán, nebo je zahrnut v širším pěstebním plánu. Pokud tam je možná těžba, tak buď pozvu firmu, nebo skácím sám a dřevo prodám nějakému zájemci. Zda můžeš či nemůžeš kácet, kolik toho můžeš vykácet, co znovu musíš vysadit a podobně se dozvíš na příslušném oboru životního prostředí.