Ircule

Kvůli svému bývalému zaměstnavateli jsem nedostala už 3 měsíce dávky nemoc. pojištění. Na koho se mám obrátit?

Na koho se můžu odvolat aby mi dávka nem.prisla ani po3 výzvách nedoložil na ČSSZ potřebné dokumenty a ani ukončení mé neschopenky.Tudiz jsem 3 měsíce bez prijmu. Děkuji Srbová

Dobrý den, kvůli mému bývalému zaměstnavateli jsem nedostala už 3 měsíce marodne.schvalne nedoložil potřebné

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
ivzez

Ověřila jste si u zaměstnavatele, že byly všechny podklady v pořádku?
Nezapomněla jste je podepsat? Ty výzvy byly písemné?

Jste-li si jista, že z Vaší strany bylo vše v pořádku, můžete se zkusit obrátit
na Inspektorát práce ( www.suip.cz ) s podnětem ke kontrole.

Upozorňuji ale, že SÚIP neřeší problémy jednotlivých zaměstnanců. Může zaměstnavateli udělit pokutu a nařídit nápravu, ale v podstatě nemá „žádnou páku“ ho přimět povinnost splnit.