iceT

Dobrý den,který výraz je správnější?

rukověť nebo rukojeť?Děkuji.
Doplňuji:
V tom případě soudruzi někde udělali chybu a vražednou zbraní v jedné detektivce byla nějaká knížečka,která oběti trčela z hrudi namísto kudly…
No jde spíš o to,jestli výraz rukověť omylem nezaměňuje s rukojetí.Už jsem se totiž několikrát setkala s tím,že bylo napsáno rukověť a mě se toto slovíčko nějak nechtělo líbit.Teď už alespoň vím proč…

Nejlepší odpověď
lola

Naprosto souhlasím. Hold není všechno tak stejné,jak se na první pohled zdá.

Další odpovědi
Valky

Mohl to být překlep, já mám třeba knihy s HP a jsou to první vydání a taky je tam dost překlepů, nebo i v učebnici… To se stává. :)