Gal

Koupila jsem si vrchem plněnou pračku Electrolux. Při ždímání strašně skáče. Co s ní?

Dobrý den. Dík

Nejlepší odpověď
Hlada

Ze zadní strany nejsou odstraněny přepravní šrouby.

Další odpovědi
briketka10

Buď je moc plná, nebo málo.
Když skáče pračka při ždímání
budou špatná ložiska, nebo není
dobře vyvážená.

led

Najčastejšia chyba je
neodstránené prepravné šrouby
nezabrzdené posuvné kolečká pračky
nedostatočné množstvo prádla – polonaplnený bubon nemá rovnomerne rozložené prádlo po stenách počas odstreďovania

PS.
Skákanie Tatramatky s horným podávaním prádla, bolo svojho času využívané na „pračkoautomasáž“ osoby polosediacej na pračke počas odstreďovania. Po praní mal človek vytrasené a uvoľnené všetky svalu aj nesvaly.

Muso

Nemáte zabržděný buben?

magorvkleci

Moderní pračky před odstřeďováním pohybují bubnem náhodně sem a tam a odstřeďují, až když je prádlo rozložené. Tyhle pokusy jsou marné a pračka po nějaké době ztratí trpělivost a spustí odstřeďování i s nevyváženým bubnem, když je buben moc plný nebo když je v něm jeden velký těžký kus, třeba zimní bunda. Taky je potřeba správně našroubovat nožičky, aby pračka nepajdala, žejo. Jinak bych zavolal opraváře, při dopravě se mohlo hnout uložení osy.

No a taky – ale to už spekuluju – je potřeba zevnitř z pračky při instalaci vyndat takové vzpěry, co tam bývají, aby sebou buben během dopravy nemlátil… ale to by se počítám pračka ani poprvé nerozběhla.