J.K.

Co může způsobovat klepání v radiátoru? Objevuje se v jedné místnosti v radiátoru okolo ventilu trubek.

Lupání v topení. Tyto zvuky se ozývají jen v jedné místnosti v radiátoru někde okolo ventilu trubek. Frekvence je různá, od 5 úderů za vteřinu až k 1 za 3 vteřiiny. Vetšinou se prodleva zkracuje a pak zas prodlužuje, pak je klid. Topení mívám na 1–2 stupni z 5.

Dobrý den,Klepání v topení?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Edison

Vzduch. Odvzdušnit.

Další odpovědi
dubraro

Tepelná roztažnost.

JarekC

Může to být způsobené také tím, že je prohozen přívod stoupačky a vracečky. Např. radiátory Korado VK mají stoupačku (přívod teplé) dál od hrany radiátoru a vracečku blíž hraně. Nejlépe to poznáte hned po zapnutí kotle, když ještě není radiátor rozehřátý. Ta trubka, která je teplá první, je stoupačka. Pak stačí jen u výrobce ověřit, jestli je to zapojeno správně. „Příznaky“, které popisujete, jsou blízké projevu, když je to zapojené naopak.