puja

Dobrý den, když jsem koupila s.r.o. tak jaké mám povinosti ? Platit sociální a zdravotní nebo se nachat zaměstnat?Děkuji

Dobrý den, když jsem koupila s.r.o. tak jaké mám povinosti ? Platit sociální a zdravotní nebo se nachat zaměstnat ? Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
anonym

Majitel firmy je zaměstnavatel, tedy má veškeré jeho povinnosti (případně jednatel/é).
Sám má nárok na tzv. podnikatelskou odměnu pokud se podílí na jejím řízení a vlastním podnikání, jinak jen podíl na zisku, coby vlastník.
Je to natolik široká škála povinností, že je záhodno si zákony urychleně nastudovat a mít kvalifikované pracovníky od účetnictví po další profesionální aktivity.
viz jeden z mnoha odkazů ve zdroji:
Doplňuji:
Navíc, podle oboru je povinen mít i odpovědného zástupce s příslušnou autorizací či průkazem odborné způsobilosti – viz návodný odkaz:
http://www.bu­sinessinfo.cz/cs/fa­ze-podnikani/zahajeni-podnikatelske-cinnosti/vybrat-oblast-podnikani.html?ut­m_source=mailin­g&utm_medium=e­mail&utm_campa­ign=newsletter_pra­videlny

Zdroj: http://www.e-sro.cz/podnikani-sro.htm

Další odpovědi
Drap

To záleží na tvém rozhodnutí, jestli sama sebe zaměstnáš a nebo ne. Sociální a zdravotní musíš platit stejně.