Laurinka2431

Dobrý den kdy nabije právní moci když ani jeden nepožádal o odvolání rozsudek byl 11srpna a ještě mi nic nepřišlo dekuji

Nejlepší odpověď
Pepa25

Z dotazu není jasné, jestli bylo 11. srpna ústní jednání s vyhlášením rozsudku nebo písemné vyhotovení rozsudku je datované 11.srpna, nelze tedy odpovědět. Obecně nejprve se vyhlásí rozsudek, pak se zpracuje písemné vyhotovaní, pak se doručí, pak proběhne lhůta pro odvolání a až pak nabude rozsudek právní moci.

Další odpovědi
elkon

Nenabije, došel prach i kule.

nyjono

Laurinko, možná by bylo dobré, kdybys otázku napsata trochu srozumitelněji.
Na dokladu o rozsudku bys měla mít informace napsané. Měl by tam být i nějaký kontakt, pořádně se podívej a případně se zeptej tam.
Myslím, že je ještě brzo na nějakou reakci.

Hlada

Zřejmě ještě nedošlo k odpálení.

ivzez

O odvolání se nežádá, odvolání se podává.
A právní moc se nenabíjí, ale nabývá.

Pokud se ani jedna strana neodvolá,
nabývá rozsudek právní moci uplynutím lhůty k odvolání.

Zavolejte si na soud a zeptejte se, kdy si můžete přijít
(rozsudek s sebou!) nechat vyznačit nabytí právní moci.