Market46

Kdo mi vydá potvrzení o účasti na svatbě syna, pro zamestnavatele?

Dobrý den, kdo mi vydá potvrzení o účasti na svatbě syna,pro zamestnavatele,dě­kuji,Market46

Odpovědi
Drap

Úřad který bude obřad provádět ať už církevní, nebo světský.
Doplňuji:
Oddací list zřejmě předložit nepůjde. Většinou se vydává dodatečně. Může to trvat i několik dnů

anonym

Mám dojem,že byste měla předložit v práci oddací list novomanželů,po uzavření manželství.
Pracovní volno se poskytne na 2 dny na vlastní svatbu, z toho 1 den k účasti na svatebním obřadu; náhrada mzdy nebo platu přísluší však pouze na 1 den. Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne rodiči na 1 den k účasti na svatbě dítěte a ve stejném rozsahu se poskytne pracovní volno bez náhrady mzdy nebo platu dítěti při svatbě rodiče.

Náhrada mzdy nebo platu podle tohoto bodu přísluší rovněž zaměstnancům uvedeným v § 317 zákoníku práce.
Pracovní volno s náhradou mzdy v rozsahu jednoho dne se poskytne také rodiči k účasti na svatbě dítěte. Naopak dítěti k účasti na svatbě rodiče náleží pracovní volno sice ve stejném rozsahu, ovšem bez náhrady mzdy.
Zdroj: http://www.pe­nize.cz/zames­tnani/18721-potrebujete-volno-z-prace-na-co-mate-narok